Changsha SAIYISI Technology Co. Ltd

تلفن: +86 189 3248 3051

همه دسته بندی ها

صفحه اصلی> پرونده و اخبار

نکاتی برای حمل و نقل آسانسورهای هوایی

زمان: 2022-08-29 بازدید : 93

未 标题-2

همه آسانسورهای هوایی یکسان ساخته نمی شوند، بنابراین مهم است که اطمینان حاصل کنید که نکات و نکات خود را درک می کنید.

بالابرهای هوایی وسایلی هستند که روی وسایل نقلیه نصب می شوند و برای کمک به کارگران در انجام وظایف در سطوح بالا استفاده می شوند. یا هنگامی که یک شرکت خدمات برق مشغول کار بر روی یک خط برق است متوجه آنها شده اید، یا شاید یک دفتر شرکت در حال تمیز کردن شیشه های آنها است. اینها به دلیل تحرک و انعطاف پذیری در عملکرد، در مقایسه با نردبان ها، وسیله های مناسبی برای ارتفاع هستند.

اما قبل از اینکه بتوانید از بالابر هوایی خود برای کمک به شما در انجام کارها و وظایف خود استفاده کنید، این موضوع وجود دارد که بالابر هوایی خود را به مقصد برسانید. برخی از این نکات را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که بالابر هوایی شما با خیال راحت و ایمن به محل کار شما می رسد. حمل و نقل مناسب نه تنها ایمنی تجهیزات شما را تضمین می کند، بلکه ایمنی شما و اپراتورهای دیگر را نیز تضمین می کند. همچنین اطلاعاتی در مورد خطرات عملیات آسانسور هوایی و نحوه بررسی آسانسورهای هوایی خود برای عملیات بهینه گنجانده شده است.

1. با کتابچه راهنمای عملیات خود مشورت کنید

همه آسانسورهای هوایی یکسان ساخته نمی شوند، بنابراین مهم است که اطمینان حاصل کنید که نکات و نکات خود را درک می کنید. این نه تنها برای زمانی که از بالابر هوایی برای انجام کار خود استفاده می کنید مهم است، بلکه برای زمانی که بالابر هوایی خود را بر روی کامیون بار می کنید و زمانی که می خواهید آن را پیاده کنید بسیار مهم است. . این لحظات بسیار مهم هستند زیرا یک اشتباه می تواند منجر به آسیب به تجهیزات و آسیب شخصی به شما یا همکارانتان شود.

2. بالابر هوایی خود را به درستی برای حمل و نقل آماده کنید

هنگام آماده کردن آسانسور هوایی خود برای حمل و نقل، مطمئن شوید که بوم به طور کامل جمع شده و کشیده نشده است. اگر دارای میز گردان 360 است، مطمئن شوید که دارای چرخ های انتهایی دایره ای است و هر محوری به طور کامل جمع شده است. اگر بالابر هوایی شما قیچی است، مطمئن شوید که به طور کامل پایین آمده و تا شده است.

قرار ندادن آسانسور هوایی خود به درستی قبل از حمل و نقل می تواند منجر به حادثه شود، به آسانسور هوایی شما آسیب برساند و احتمالاً به خود و اطرافیانتان آسیب برساند.

3. جلوگیری از برخورد و سایر حوادث در حین حمل و نقل

اگر بالابر هوایی شما صفحه گردان دارد، مطمئن شوید که به درستی قفل شده باشد تا در حین حمل و نقل نچرخد و نچرخد. این نیز می تواند به وسیله نقلیه یا مسافران شما آسیب برساند. بدترین سناریو ممکن است با چرخش بالابر هوایی به محیط اطراف شما آسیب برساند.

4. از انعام پرهیز کنید

چه بالابرهای هوایی شما در سمت سبک تر باشند و چه سنگین تر از سایر بالابرها، عاقلانه است که از زنجیر و تسمه برای پایین نگه داشتن دستگاه و تمام قطعات متحرک هنگام حمل آن استفاده کنید. عدم انجام این کار می تواند منجر به حرکت آزاد قطعات شود، مانند صفحه گردان در صورتی که قفل نباشد، یا بوم به طور تصادفی در اثر برخی شانس های عجیب گسترش یابد. هر یک از این تصادفات می تواند منجر به آسیب به وسیله نقلیه شما، تجهیزات شما و آسیب به کارگران و اطرافیان شود. همچنین، این می تواند به جلوگیری از هرگونه بالابر هوایی فراری در صورتی که به درستی روی کامیون شما پارک نشده باشد، کمک کند. بهتر است اطمینان حاصل کنید که زنجیرها و تسمه های شما مخصوصاً برای وسایل نقلیه و قطعات سنگین طراحی شده اند.

5. بارگیری و رها کردن آسانسور هوایی

هنگام بارگیری و پیاده کردن آسانسور هوایی، مطمئن شوید که دقت زیادی به خرج دهید و هنگام سوار یا پیاده شدن از کامیون بسیار آهسته رانندگی کنید. مطمئن شوید که یک یا دو همکار دارید که به شما کمک می کند تا در هنگام سوار شدن و پیاده شدن از کامیون، از هر گونه اتفاق ناگوار جلوگیری کنید. یک جفت چشم دوم یا سوم نیز می‌تواند کمک کند که در حین بلند کردن بالابر هوایی از کامیون و قرار گرفتن در محل کار، هیچ گونه تصادفی رخ ندهد.

6. حمل و نقل بین المللی

اگر به دلایلی نیاز دارید که بالابرهای هوایی خود را به خارج از کشور یا از مرزهای بین المللی حمل کنید، بهتر است با یک باربری واجد شرایط برای کمک به جابجایی چنین تجهیزاتی مشورت کنید.

در مورد عملیات و آموزش مطابق با OSHA

اطمینان حاصل کنید که شما یا اپراتورهای بالابر هوایی شما از طریق آموزش مناسب از صلاحیت های مناسب برخوردار هستید. دوره ها و برنامه های آموزشی وجود دارد که می تواند به آماده سازی بهتر اپراتورهای شما در استفاده از بالابرهای هوایی نیز کمک کند. هر جا که اپراتورهای شما باید به آموزش بالابر هوایی برسند، مطمئن شوید که آموزش آنها شامل عوامل و مسائلی مانند:

· خطرات الکتریکی، برق گرفتگی و رویه های برخورد با آنها یا اجتناب از آنها.

· خطرات سقوط و سقوط اشیاء و رویه های مقابله با آنها.

· ارزیابی شرایط ناامن و نحوه اجتناب از آنها.

· درک عملیات صحیح بالابر هوایی.

· نشان دادن دانش و مهارت در نحوه راه اندازی آسانسور هوایی پس از یادگیری عملیات صحیح. و

· انجام بازرسی تجهیزات.

همچنین در صورتی که حوادثی اتفاق بیفتد یا خطری در محل کار کشف شود و توسط اپراتور مورد توجه قرار نگرفت، بازآموزی نیز باید اجرا شود. اطمینان از روش های ایمنی مناسب می تواند جان انسان ها را حفظ کند و همچنین از آسیب به تجهیزات و محیط اطراف جلوگیری کند.

در مورد بازرسی صحیح تجهیزات

بازرسی مناسب آسانسور هوایی شما می تواند تفاوت بین انجام عملیات بهینه و خرابی در میانه کار را ایجاد کند و کارگر را سرگردان کند.

OSHA توصیه می کند که قبل از استفاده از بالابر هوایی در هر شیفت کاری، اجزای زیر را بررسی کنید:

در مورد وسیله نقلیه ای که بالابر هوایی بارگیری می شود:

سطح سیال خود را بررسی کنید (روغن، هیدرولیک، سوخت و خنک کننده) و هر گونه نشت مایع را که ممکن است بر آن سطوح تأثیر بگذارد جستجو کنید.

· چرخ ها و لاستیک ها را از نظر یکپارچگی و باد کردن بررسی کنید.

· باتری را بررسی کنید تا از عملکرد آن مطمئن شوید.

· کنترل های سطح پایین را بررسی کنید.

· فرمان و ترمز خود را برای هر گونه نقص یا تغییرات عجیب و غریب بررسی کنید.

· چراغ ها، گیج ها و بوق خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می کنند.

اینها برای ایمنی مهم هستند، به خصوص زمانی که باید به اطرافیان خود از حضور خود و اینکه کار در حال انجام است آگاه کنید.

در مورد اجزای خود بالابر هوایی:

· مطمئن شوید که کنترل های عملیاتی و اضطراری همگی کاربردی هستند.

· بررسی کنید تا مطمئن شوید که وسایل حفاظتی لازم را در هواپیما دارید.

· سیستم های هیدرولیک، هوا، پنوماتیک، سوخت و برق را بازرسی کنید.

· اجزای عایق را بررسی کنید.

· مراقب هرگونه اخطار یا علامت آموزشی از دست رفته باشید. اینها در صورت گم شدن باید تعویض شوند.

· پین های قفل، بست ها، کابل ها و دسته سیم ها را بررسی کنید.

· سیستم گارد ریل خود را بررسی کنید.

· هر قطعه مفقود یا شل شده را جستجو کنید و آنها را گزارش دهید. این می تواند منجر به تصادفات سقوط، خرابی تجهیزات و آسیب شود.

کمک حرفه ای در حمل و نقل تجهیزات

در برخی موارد، ممکن است در حمل و نقل آسانسور هوایی خود به کمک حرفه ای نیاز داشته باشید. با خدمات حرفه ای، می توانید تجهیزات خود را با خیال راحت و سریع به جایی که نیاز دارد برسانید و با کمک شخص ثالث، همچنین احتمال آسیب دیدگی اپراتورها و کارگران خود را در فرآیند حمل و نقل کاهش می دهید. بالابر هوایی

هر راهی که برای حمل آسانسورهای هوایی خود انتخاب می کنید، به یاد داشته باشید که ایمنی باید بالاترین اولویت شما باشد. با آموزش مناسب و اقدامات احتیاطی ایمنی، می توانید بالابرهای هوایی خود را به جایی که برای انجام کار لازم است برسانید.


دسته بندی های داغ